E Okula Giriş 2019

e okul öğrenci girişi 2019

Öğrenci ve veliler e-okula nasıl girilir, eokul veli girişi nasıl yapılır, e okul öğrenci girişi nasıl yapılır merak ediyor. İşte e okula giriş 2019 linkleri..

İlkokul, Ortaokul ve Lisede öğrenim gören binlerce öğrenci ve velileri öğrencileri ile ilgili not bilgisi, devamsızlık bilgisi gibi bilgileri öğrenmek için eokula giriş yapmaya çalışıyor. Peki e okula nereden girilir, eokul girişi nasıl yapılır?

E Okula Giriş 2019

MEB e okula giriş yapmak için bağlantımız, aşağıdaki linkten hem öğrenciler hem de veliler e okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirler. e okul giriş ekranı…

http://e-okul.meb.gov.tr

e okul veli bilgilendirme sistemi

Öğrenci ve velilerimiz yukarıdaki linkte tıklayarak eokula giriş yapabilirler.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi öğrenciler ve veliler VBS Veli Bilgilendirme Sistemi girişinden e okula girecekler. Veli Bilgilendirme Sisteminde Öğrencilerden T.C. Kimlik Numarası ve Öğrenci Okul Numarası istenecektir. Öğrenci ve veliler e okula giriş butonuna tıkladıktan sonra güvenlik için tekrar bir alan açılacak ve bu alanda öğrenci ile ilgili özel bilgiler istenecek. Öğrenci fotoğrafı seçilip ve öğrenci bilgileri girildikten sonra artık e okula giriş yapılabilecek. E okula giriş yapan öğrenci ve veliler not bilgisi, devamsızlık bilgisi vb. gibi bilgilere ulaşabilirler.

E-okula giriş yaparken bazen bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlardan en çok rastlanan ise sunucu hatasıdır. Yani eokula girişlerde yoğunluk nedeni ile bazen giriş sağlanamıyor. Bu gibi durumlarda biraz bekleyip tekrar denemenizde fayda var. Bunun dışında öğrenci bilgilerinin yanlış yazılması vb. gibi kullanıcı hatalarından kaynaklı da sorun yaşanabilir.

E Okul Kayıt Nasıl Yapılır?

E okula üye olmak nasıl yapılır, eokula kayıt nasıl yapılır? E-okul VBS kayıtları için öğrenci ve velilerin bir şey yapmasına gerek yoktur. Öğrenciler okula başladıkları anda okul numarası aldıktan sonra e okula otomatik olarak kayıt yapılmış olur ve VBS sitemine giriş yapabilirler. Bu nedenle e okula üyelik veya e okul kayıt olmaya gerek yoktur.

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here