EBA Giriş Öğrenci Girişi 2019

eba giriş 2019

EBA Giriş Öğrenci giriş linki 2019, Eba’ya öğrenci giriş nasıl yapılır? Öğrenci ve öğretmenler için eğitim bilişim ağına giriş yöntemleri ve detayları

MEB EBA(Eğitim Bilişim Ağı) platformu ile öğrenciler hem ders takibi hem de eğitim ile ilgili araştırmalar yapabiliyor. İşte eba öğrenci giriş ekranı…

EBA Giriş Ekranı

Yukarıdaki linki tıklayarak EBA giriş ekranına ulaşıyoruz.

eba giriş ekranı

Yukarıda gördüğünüz gibi EBA’ya giriş ekranında;

seçenekleri mevcut.

EBA E-DEVLET İLE GİRİŞ SEÇENEĞİ

EBA’ya girmek için e devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-devlet şifrenizi kullanarak eba.gov.tr ye girmek mümkün

eba edevlet giriş ekranı

EBA ÖĞRETMEN GİRİŞİ 2019

Öğretmenler EBA’ya mebbis bigileri ile giriş yapacaklar. Yukarıda verilen Mebbis bilgileri ile giriş linki tıklanarak ebaya girebilirsiniz.

eba öğretmen giriş 2019

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞ 2019

EBA’ya öğrenci giriş yapmak için Öğrenci Bilgileri ile Giriş linki tıklamalısınız.

eba öğrenci giriş 2019

EBA AÇIKÖĞRETİM GİRİŞ 2019

Açık Öğretim öğrencileri için EBA açıköğretim bilgileri ile giriş ekranı

eba aöl giriş

EBAKOD GİRİŞ NEDİR?

EBA öğretmen girişi sırasında sınıftaki tahtaya eba giriş bilgileri yazarken güvenlik anlamında sıkıntılar yaşanabiliyor. Bunun için EBAKOD tek kullanımlık şifre üreterek eba’ya giriş yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzda EBA ya giriş yapıp EBA KOD oluşturacaksınız daha sonra tahtada EBAKOD ile girişe tıklayıp oluşturduğunuz tek kullanımlık şifreyle giriş yapacaksınız. Bu şekilde öğrenciler sizin mebbis bilgilerinizi görmemiş olacaklar.

ebakod giriş

EBA NEDİR?

EBA’yı yakından tanıyalım. EBA Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılmış olan Eğitim Bilişim Ağı olarak tanımlanan eğitim platformudur. EBA yıl hem öğretmenler hem de öğrenciler kullanmaktadır. EBA’da yer alan içeriklere bakarsak;

  • EBA DERS
  • EBA İÇERİK ARAMA
  • EBA YARIŞMA
  • E-KURS
  • MATERYAL
  • UZAKTAN EĞİTİM

Öğrenciler okullarında gördükleri derslerden kaçırdıkları bölümleri EBA DERS bölümünden takip edebilir, ders içerikleri ile derslerinde eksik bölümleri çalışabilirler.

EBA ‘da ayrıca öğremenler öğrencilere ödev gönderebilir, ödev takibi yapabilir.

EBA içerik bölümünden eğitim ile ilgili video, resim, ses, dergi gibi bir çok içeriğe ulaşılabilir, eba ile ödevler çok kolay bir şekilde yapılabilir.

EBA Oyun ile öğrenciler eğitici oyunlar oynayabilir.

EBA test ile öğrenciler dersler ile ilgili testleri online çözebilir.

EBA KURS GİRİŞ

EBA öğrenciler tarafından ders içerikleri dışında kurs başvurusu için de kullnılabiliyor. e-kurs.eba.gov.tr sitesinden öğrenciler destekleme ve yetiştirme kursları için başvuru yapıp ders seçiyorlar.

EBA kurs başvuruları Ekim ve Şubat ayında…

Her eğitim öğretim yılında öğrenciler 1.dönem ve 2.dönem de olmak üzere iki kez e kurs başvuru yapıyorlar. EBA e-kurs girişleri için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Eba Giriş Kurs Öğrenci Girişi

EBA e-kurs ders seçemiyorum…

EBA e-kus ders seçimi ekranında öğrenciler derslerin çıkmadığı ve ders seçemediklerini dile getirmişti. e kus ekranında dersler yoğunluk nedeni ile açılmayabiliyor. Yoğunluk geçtikten sonra ders seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Eba Giriş Hataları

EBA AÇILMIYOR, EBA’ya GİREMİYORUM

EBA ‘ya girmek isteyen bir çok öğrenci eBA açılmıyor, ebaya giremiyorum şeklinde sorular yöneltiyor. EBA’ya bazı durumlarda giriş yapamayabilirsiniz. EBA ile ilgili alınan hatalar ve başlıca çözüm yolları şu şekilde…

  • EBA açılmıyor: eba sitesi yoğunluk nedeni ile açılmıyor olabilir. Özellikle e-kurs başvuru dönemlerinde hata verebilir.
  • EBA şifremi kabul etmiyor: EBA artık öğrenci bilgileri ile giriş yapıldığı için şifreye gerek kalmadı
  • EBA resimdeki rakamlar çıkmıyor: EBA da giriş ekranında rakamalar görünmüyor ise başka bir tarayıcı ile giriş denemelisiniz.

EBA öğrenci girişi 2019, EBA öğretmen Girişi 2019 hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık.

EBA’ya giremiyorum Çözümü TIKLA >

Eba öğrenc giriş saatler haftalık olarak güncelleniyor. Bu hafta itibari ile EBA canlı ders uygulaması da başladı. Eba canlı dersi olan öğrenciler canlı ders saatlerinde de ebaya giriş yapabilecek. EBA canlı ders giriş için tıkla >

1 YORUM

  1. eba öğrenci şifremiz ile uzaktan eğitime başlamadan önce giriş yapabiliyorduk. şimdi eba.gov.tr ye girince ders saatinizde giriş yapabilirsiniz uyarısı geliyor. ders saatinde olmamıza rağmen. öğretmenimizden yeni şifre aldık ama. yeni şifre girebileceğim bi sayfa bile yok. yardımcı olur musunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here