EBA’ya Giremiyorum, Neden Giriş Yapamıyorum?

EBA’ya giriş yapmayı deneyen bir çok öğrenci, öğretmen ve veli EBA girişinde hata alıyor. “Eba’ya giremiyorum, ebaya neden giriş yapamıyorum?” sorularını cevabı yazımızın devamında…

Okulların tatil edilmesi ile EBA uzaktan eğitimleri ile öğretime devam edilecek. Bu kapsamda öğrenciler ve öğretmenler EBA girişi yaparak dersleri takip etmek istiyor. Fakat son günlerde EBa girişinde sorunlar yaşanmaya başladı. Öğrenciler eba’ya giriş yapamıyor, eba şifresi alamıyor. Peki neden?

EBA Neden Açılmıyor? Eba’ya Neden Girilmiyor?

EBA’ya uzaktan eğitim boyunca giriş yapılamıyor.

EBA’ya girmek isteyen öğrenci ve öğretmenler bu hafta EBA’ya giremedi. Uzaktan eğitim nedeni ile eba girişleri öğenciler için saatlere ayrıldı. Her öğrenci kendi ders saatinde EBA’ya giriş yapabilecek.

ebaya giremiyorum eba açılmıyor

EBA uzaktan eğitim nedeni ile öğrenci girişleri için kısıtlama getirdi. Artık öğrenciler ders saatleri içerisinde eba’ya giriş yapabilecek…

EBA’ya girişte alınan hataların bir çoğu yoğunluktan kaynaklanıyor. Uzaktan Eğitimlerin başlaması ile öğrenci ve öğretmenler aynı anda EBA’ya girmeye çalışıyor ve sunucularda oluşan bu yoğunluk EBA girişlerinde hataya neden oluyor. İşte EBA girişinde alınan hatalar ve çözümü…

 • EBA sitesi açılmıyor! Hatası ve Çözümü:
  Eğer EBA sitesi açılmıyorsa adresinin doğru yazıldığından emin olun. Eğer adres doğru ise sunucularda yaşanan yoğunluk nedeni ile EBA açılmıyordur.
  ÇÖZÜM: EBA’ya giriş için biraz beklemeniz ve yoğunluğun geçmesini bekleyin.
 • EBA Uygulaması açılmıyor! Hatası ve Çözümü:
  EBA uygulaması da yaşanan yoğunluk nedeni ile açılmıyor olabilir. Yada eğer yeni güncelemesini yüklemişseniz telefonunuzda yavaşlamaya neden olmuş olabilir.
  ÇÖZÜM: Eğer yoğunluk nedeni ile açılmıyorsa biraz bekledikten sonra açmayı deneyiniz, eğer sürüm güncellemesi yaptınız ve EBA açılmıyorsa EBA’yı kaldırıp eski sürümünü yeniden yükleyiniz.
 • EBA Öğrenci Bulunamadı! Hatası ve Çözümü:
  Eğer EBA girişte öğrenci bulunamadı hatası alıyorsanız Öğrenci T.C. Kimlik No bilgisini kontrol ediniz.

EBA’ya Nasıl Girilir?

ebaya giremiyorum 2020 eba giriş

http://www.eba.gov.tr sitesine girdiğinizde GİRİŞ menüsünde ÖĞRENCİ butonu ile 2020 EBA öğrenci girişi yapabilirsiniz.

EBA’ya giriş için Öğrenci Şifresi almanız gerekiyor. Eğer EBA Öğrenci Şifreniz yoksa EBA’ya giriş yapamazsınız.

EBA Şifre Nasıl Alınır 2020 EBA Öğrenci Şifresi Alma

eba 2020 öğrenci şifresi alma

Yukarıda gördüğünüz gibi EBA Hesabı Oluştur bölümünden bilgilerinizi girerek EBA şifresi oluşturabilirsiniz.

Eğer EBA şifresi oluşturduğunuz halde EBA!ya giriş yapamıyorsanız, EBA giriş hatası alıyorsanız EBA geçici şifre almanız gerekecek. EBA geçici şifre Öğretmen yada Veli tarafından verilebilir.

EBA Geçici Şifre Alma

EBA’ya öğretmen olarak veya Veli olarak giriş yaptığınızda profil fotoğrafınızın olduğu bölümden Öğrenciye Geçici Şifre verebilirsiniz.

EBA’ya giremiyorum, EBA’ya neden giremiyorum, EBA’ya giriş yapamıyorum, EBA açılmıyor, EBA neden açılmıyor sorularının cevabını sizlere vermeye çalıştık. EBA öğrenci girişi ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz.

EBA Öğrenci Girişi için TIKLA >

EBA uzaktan eğitim ders saatleri TIKLA >

4 YORUMLAR

 1. Ders saati içinde de giriş yapılamıyor, veli giriş şifresi almam lazım ama onu bile alamıyorum çocuklar faydalanamayacksa ve biz işlem yapamayacaksak ne anlamı kaldı bunun?

 2. Ders saati içinde bile sisteme giriş yapılamıyor. Ders takvimi sayfasında çakılı kaldık, veli girişi için şifre alacağım siteye girilemiyor. Öğretmenler bile sisteme giremiyor nasıl bir çözüm bulunabilir bilmiyorum ama sistemin çöktüğü ve hiç bir işe yaramadığı kesin. Bir de dünkü dersin (2. Sınıflar için) aynı neden tekrar yayınlandı?

  • Bu hafta uzaktan eğitim nedeni ile EBA girişleri kısıtlandı. Önümüzdeki hafta düzelecektir. Ayrıca EBA TV dersleri kaçıranlar için tekrar yayınlanıyor.

 3. Ebaya uzaktan egitim basladigindan beri giremiyoruz dersleri televizyondan dinliyoruz ama eba dan ödev test gibi icerikleri göremiyoruz.Bazı öğretmenlerimiz bile giremiyor.Eba ya girebilen nasıl giriyor hala anlamiyorum belirlenen. girebilcegi saati dikkatede alarak da defalarca denedik halada giremiyoruz.Öğretmenler tarafından girişler gözüküyo ama girmemiş gibi madur oluyoruz lütfen bu sorunu çözün yada içeriği herkesten kaldırın eşitlik sağlanmalı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here