Hangi Üniversiteyi Kazandım 2017

2017 lys tercih sonuçlari açıklandi ve ögrenciler hangi universiteyi kazandim merak ediyor. İste hangi üniversiteyi kazandığınızı öğreneceğiniz link.

Lys tercih sonuçlarının açıklanmasını bekleyen binlerce genç sonuçların nerden öğrenileceğini merak ediyor. İşte ösym sonuçlarının açıklanacağı adres

Hangi Üniversiteyi Kazandım

2017 lys sonucunuzu öğrenmek için tıkla》

Lys tercih sonucunuzu yukarıdaki linki tiklayarak öğrenebilirsiniz. Lys yerleştirme sonuçları yukarıdaki linkten bugün saat 16.00 gibi açıklanması bekleniyor.

Hangi üniversiteyi kazandığınızı hangi üniversiteye yerleştiğinizi bugün 8 ağustos salı günü öğrenebileceksiniz. Lys tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler kazandığı üniversiteye kayıt yaptıracaklar. Kayıtlar bu hafta başlıyor. Öğrenciler internetten üniversite kayıtlarını yapabilecek. Üniversiteye internet üzerinden kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler 11 Ağustos – 16 Ağustos tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabilirler.

2017 Lys Ek Yerleştirme

LYS Tercihlerinin açıklanmasının ardından LYS ek yerleştirme başvuruları da başlamış olacak. Yerleştirme işlemlerinin arından kayıt yaptırmayan ve yerleştirme için yeteri başvuru alınmayan bölümlerde kalan boş kontenjanlar açıklanacak ve bu kontenjanlar için lys ek tercih, lys sek yerleştirme işlemleri başlayacak… 2017 lys ek yerleştirme ile ilgili detaylar ilerleyen günlerde sitemizden duyurulacak…

LYS Kayıtları için gerekli belgeler neler…
a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

2017 lys tercih sonuçları açıklandı mı, lys sonuçları ne zaman açıklanacak, hangi universiteyi kazandım, hangi universiteye gideceğim gibi soruların cevabını bugün ögreneceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here