Kantin Papara Kart Nedir, Nasıl Alınır? Okul Kantinlerinde Papara Kart Dönemi

kantin papara kart nedir

Kantin Papara Kart nedir, nasıl alınır? Evet 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı itibari ile okul kantinlerinde papara kart kullanılmaya başlanacak. Peki bu papara kart nasıl bir şey, nasıl kullanılacak? işte detaylar…

Okul kantinlerinde öğrencilerin alış veriş yapabilmesi ve bu harcamaları velilerin takip edebilmeleri için bu sene okul kantinlerinde papara kart uygulaması yapılacak. Bu uygulama ile Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu, öğrencilerin nakit para kullanımını ortadan kaldırarak, öğrencilerin uyuşturucu, gasp ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlıyor.

Papara Kart Nedir?

Papara Card, Elektronik Para Kuruluşu Papara’nın kullanıcılarına sunduğu ön ödemeli alışveriş kartıdır. noktadan nakit veya eft/havale yaparak para yükleyebilirsiniz. Papara Karta ne kadar para yüklerseniz o kadar harcama yapabilirsiniz.

Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu tarafından bu sene uygulamaya konulacak olan Papara Kart hakkında, Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu Başkanı Vahap Osmanoğlu şu açıklamaları yaptı.

“Nakit taşımayarak öğrencileri uyuşturucudan, gasptan, kötü alışkanlıklardan korumak istiyoruz. Kartlar sadece kantinlerde geçecek, veliler kantinlerden ücretsiz kartları alabilir. Harcama limiti oluşturabilir, isterlerse dışarıda geçmesi için de açtırabilirler. Nakit taşımayarak öğrencileri uyuşturucudan, gasptan, kötü alışkanlıklardan korumak istiyoruz. Kartlar sadece kantinlerde geçecek, veliler kantinlerden ücretsiz kartları alabilir. Harcama limiti oluşturabilir, isterlerse dışarıda geçmesi için de açtırabilirler ” dedi.

Kantin Papara Kart Nasıl Alınır?

Papara Kart nereden alınır, nasıl alınır? Papara kart satın alabileceğiniz yerler olarak D&R mağazalarından yada internet üzerinden bir çok siteden satın alabilirsiniz. Papara, n11 vs… ayrıca papara ios ve android uygulamaları da mevcut

Okul kantinlerinde Papara Kart uygulaması bu dönem başlıyor. İlk olarak seçilmiş 500 okulda pilot uygulama olarak başlanacak seneye ise tüm İstanbul’da tüm okullarda uygulanması bekleniyor.

Peki siz okul kantin papara kart uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce papara kart doğru mu yoksa yanlış bir uygulama mı? Yorum yapabilirsiniz…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here