Karneler Saat Kaçta Verilecek 18 Ocak 2019

karneler saat kaçta verilecek 2019

Karneler saat kaçta verilecek 18 Ocak 2019 karneler ne zaman dağıtılacak? Yarın okula kaçta gidilecek? 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı I.dönemi 18 ocak cuma günü sona eriyor ve öğrenciler cuma günü karne alacaklar. 2 haftalık sömestr tatiline çıkacak olan öğrenciler karnelerin saat kaçta verileceğini merak ediyor. İşte 18 ocak karneler kaçta verilecek detaylar…

karneler saat kaçta verilecek 2019

Karneler saat kaçta verilecek?

Her yıl karne gününü heyecanla bekleyen çocuklar bu sene de karnelere az bir zaman kala aynı soruyu soruyor. Karneler saat kaçta verilecek? Son ders mi yoksa öğren mi? Daha önceki yıllara baktığımızda 1.dönem sonu karneleri çoğu okulda belli bir saatte veriliyor.

İkili Eğitim Yapan Okullarda Karneler
Sabahçılar için 10.00
Öğlenciler için 12.00 şeklinde genelde karneler dağıtılıyor.

Tekli eğitim gören okullarda da karneler saat 10 ile 12 arasında verilecek.

Tabi karne saatini okullar kendileri belirliyor. Karneler saat kaçta verilecek saat kaçta dağıtılacak kesin bilgi için okul idaresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sabahçılar Karneyi Saat Kaçta Alacak?

Sabahçı öğrenciler karnelerini muhtemelen saat 10:00 da alacaklar. Fakat bazı okullar karneleri 13.00 da da yani çıkışta da verebiliyor. Bu nedenle öğrencilerin karne verilme saatini okul müdürlüklerinden öğrenmelerinde fayda var.

Öğlenciler Karneyi Saat Kaçta Alacak?

Öğlenci öğrenciler için de muhtemelen karne saati olarak 13.00 belirlenecektir. Bazı ikili eğitim veren okullar karneleri akşam çıkışta yani ders bitişi zilinde verecek. Bu nedenler okullarınıza karne saatini sormayı unutmayın…

18 Ocak 2019 Cuma Günü Ders Var mı?

18 Ocak Cuma günü yani karne günü ders olacak mı? Yoklama alınacak mı? Bazı öğrencilerin sorusu da bu şekilde oluyor. Normalde 1.dönem sonu karne gününde yoklama alınır ve ders yapılır. Fakat karneler eğer son derste değil de berlirlenen bir saatte verilecekse o gün ders yapılmaz. Yani eğer okulunuz karneler 10 da verilecek demişse karne günü ders yapamazsınız. Fakat karneyi son saatte alacaksanız ders işlenecektir. Peki 18 ocak cuma günü karne günü devamsızlık işleniyor mu? 1.dönem sonunda okullar tamamen kapanmadığı için genelde ders işlenir. Fakat karneler çıkartıldığı için e-okul üzerinden karneye devamsızlık girilmeyecektir.

Öğrenciler Karnelerini e-okul üzerinden  görebiliyor…

Öğrenciler karnelerini e-okul.meb.gov.tr üzerinden giriş yaparak görebilirler. Fakat karnelerin alınacağı hafta yani haziranın ilk haftasında eokul sistemi kapanacak..

e-okul Kapandı mı? 

E-okul haziran ayında kapanacak ve karnelerin alınmasının ardından açılacak. Öğretmenlerin not giriş yapılacağı için bakanlık ve okul tarafından e-okul girişleri yapılamayacak. 11 Ocak ile 18 Ocak arasında e okul üzerinde sıkıntılar yaşanabilir…

e Okul Ne Zaman Kapanacak 2019

18 ocak 2019 karne öncesinde e okul üzerinden notlarını görmek isteyen öğrenciler ve veliler e okul ne zaman kapanacak merak ediyor. Genelde e okul okulun son haftası erişime kapanıyor. 11 ocak 18 ocak arasında e okul üzerinde erişim sağlanmayabilir.

Ocak 2019 e okul Açılmıyor…

Bu tarihler arasında eokul sisteminde aksaklıklar ve kopmalar olabilir. Bu nedenle karne haftasında e-okula giriş yapamayan öğrenciler sabırlı olmalı ve 18 Ocak haziran cuma günü karnelerinde notlarını görmek için beklemeliler… E-Okul açılmıyor neden bu yazımıza bakabilirsiniz…

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here