Okullar Ne Zaman Açılacak? Uzaktan Eğitim Devam Edecek mi?

Okullar Ne Zaman Açılacak? Uzaktan Eğitim Devam Edecek mi?

Tatil ne zaman bitiyor, uzaktan eğitim devam edecek mi? Okullar ne zaman açılacak? Haftaya okul var mı?

Koronavirüs nedeni ile ara tatile giren okullar bu hafta 23 Mart 2020 tarihi itibari ile uzaktan eğitime başladı. EBA TV ile öğrenciler uzaktan eğitim alarak eğitimlerine devam ediyor. Cuma günü uzaktan eğitim sona erecek. Peki okullar açılacak mı? Bakan soruları cevapladı. İşte detaylar…

Öğrenci ve velilerin aklında aynı sorular var. “Okullar ne zaman açılacak?“, “Uzaktan eğitim devam edecek mi?

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Bugün 13.30 da yapılan toplantı sonrası Sağlık Bakanı Koca açıklamalarda bulundu.

Bakan, “Okula verilen ara uzatılacak” açıklamasını yaptı. 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Yapılan açıklama sonrası okullara verilen ara uzatıldı. 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzaktan eğitime devam edilecek. Okulların ne zaman açılacağı henüz belli değil. Şimdilik uzaktan eğitim devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, uzaktan eğitimde bu haftanın test haftasının olduğunu önümüzdeki hafta ise daha detaylı bir eğitimin olacağını söyledi. İlerleyen günlerde yüz yüze telafi eğitiminin olacağını belirtti.

“Tatil değil uzaktan eğitim”

Selçuk, ara 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldı açıklamasını yaptı.

Okullar 30 Nisan 2020 tarihine kadar kapalı olacak, eğitim uzaktan eğitim olarak devam edecek.

Normalde 30 Mart 2020 tarihinde okullar açılacaktı. Fakat koronavirüs salgınındaki süreç nedeni ile okullara verilen ara uzatıldı. Bakan bunun bir tatil olmadığını uzaktan eğitimle öğretimin devam edeceğini belirtti.

***

Konuya ilgili Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ” Bilim Kurulu ile istişare halindeyiz, yarın bir toplantımız olacak. Toplantı sonucunda bir değerlendirme yapılır. ” şeklinde açıklama yaptı. Yarınki toplantı sonrasında okulların açılıp açılmayacağı belli olacak.

Bakalım okullar 30 Mart 2020 Pazartesi günü açılacak mı yoksa uzaktan eğitime devam mı edilecek.

Bu arada Uzaktan eğitim EBA TV üzerinden devam ediyor. EBA TV eğitimleri sonrasında testler ve videolar için eba.gov.tr sitesine girmeye çalışan veliler ve öğrenciler eba sitesine ve uygulamasına giriş yapamıyor. EBA neden açılmıyor, EBA’ya neden giremiyorum yazımıza bakabilirsiniz.

LGS ertelendi mi TIKLA >

Okullar ne zaman açılacak, koronavirüs tatili uzayacak mı bir iki gün içerisine belli olacak. Bakanlık tarafından okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili açıklama yapıldığında sitemizden duyuracağız.

Sizce okulların tatili uzamalı mı?

Okullar 30 Mart 2020 tarihinde açılmalı mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here