Telefondan E-Okula Nasıl Girilir?

telefondan e-okula nasıl girilir

Veliler ve öğrenciler e-okul sistemine giriş hakkında en çok telefondan e-okula nasıl girilir? sorusunu soruyor. Biz de e-okulmeb.com sitesi olarak telefondan e-okul!a nasıl girilir sizlere anlatmaya çalışacağız?

Telefondan E-okula Nasıl Girilir?

Öğrenci not bilgilisi, öğrenci devamsız bilgisi ve öğrenciniz ile ilgili bir çok bilgiye e-okul üzerinden ulaşmanız mümkün. Peki mobil eokula nasıl gireriz.

Eokula girebilmek için iki seçenek bulunuyor. Birincisi https://e-okul.meb.gov.tr adresini tıklayarak diğeri ise telefonunuza uygulama yükleyerek.

E-Okul Giriş 1

https://e-okul.meb.gov.tr

Telefondan eokula girmek için birinci yöntemimiz direk adresi yazarak eokul veli bilgilendirme sistemi bölümüne giriş yapıyoruz. Eokul girişi için öğrenci T.C. Kimlik No ve okul numarası gerekiyor. Bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

telefondan eokula giriş

Mobil Uygulama E-Okul 2

Telefonunuzdan eokulu uygulaması indirmek için;

ANDROİD İÇİN E-OKUL=> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meb.vbsmobil&hl=tr

İOS İÇİN E-OKUL => https://itunes.apple.com/tr/app/meb-e-okul-vbs/id839482639?l=tr&mt=8

Yukarıdaki linklerden telefonunuza uygun olan uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirip kurduktan sonra,

e-okul vbs uygulamasını açarak Öğrenci Ekle-Sil butonuna tıklıyoruz.

telefondan e-okula nasıl girilir

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi öğrenci ekle butonuna basarak öğrenci bilgilerini giriyoruz.

E-okula Öğrenci eklemek için sizden Öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve Okul Numarası isteyecek ayrıca öğrenci kimlik bilgileri ile ilgili de sorular sorulabilir.

Öğrenci ekleme işlemi bittikten sonra eokul veli giriş uygulamasında öğrenci resmi ile giriş butonu oluşacak ve artık öğrenci resmine tıklayarak e-okula giriş yapabilirsiniz.

Eokul veli giriş ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz. E-okul veli bilgilendirme sistemi giriş ve e-okul vbs uygulamaları ile ilgili yaşadığınız sorunları aşağıdan iletebilirsiniz…

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here