Bursluluk Sınavı Konuları 2021

Bursluluk Sınavı Konuları 2021

2021 İOKBS Bursluluk Sınavı Konuları… 25 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan MEB Bursluluk sınavına hazırlanan 5, 6, 7, 8, Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflar için bursluluk sınavı konularını hazırladık.

Her yıl yapılan İOKBS(İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) bu sene 25 Nisan’da yapılacak. Sınava girecek öğrencileri bursluluk sınavında hangi sorular çıkacak, hangi konulardan soru sorulacak merak ediyor. MEB’in daha önce yayımladığı bursluluk sınavı konularına göre sınıf sınıf 2021 İOKBS konularını derledik. Covid-19 nedeni ile geçen yıl eksik konulardan sorumlu öğrenciler bu sene tüm müfredattan sorumlu olacaklar.(Eğer değişiklik olursa güncellenecek) İşte sınıf sınıf bursluluk sınavı konuları…

2021 İOKBS Bursluluk Sınavı Konuları

2021 İOKBS Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevapları

Bursluluk sınavı soru ve cevapları sınavdan sonra burada olacak aşağıdaki linkten çıkmış bursluluk sınavı sorularını online olarak çözebilirsiniz.

Bursluluk Sınavında Kaç Soru Çıkacak?

MEB bursluluk sınavı İOKBS’de öğrencilere 100 soru soruluyor. Soruların derslere göre dağılımı ise her ders için 25 soru olacak.

Türkçe dersinden 25 soru

Matematik dersinden 25 soru

Fen Bilimleri dersinden 25 soru

Sosyal Bilgiler dersinden 25 soru
NOT: Sosyal Bilgiler dersi son 5 sorusu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden olacak. İsteyen öğrenciler bunun yerine ek 5 tane sosyal sorusunu cevaplayabilirler.

Bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan lazım merak edenler eski yıllara göre İOKBS taban puanları yazımızı inceleyebilir ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak İOKBS puan hesaplayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here