7 Ekim 2018 KPSS Ortaöğretim Soruları ve Cevapları

2018 KPSS Ortaöğretim(lise) sınavı 7 Ekim 2018 Pazar günü yapılacak. 2018 Kpss ortaöğretime girecek adaylar sınavdan çıkar çıkmaz kpss sorularını ve cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağını, kpss sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte 7 Ekim 2018 KPSS ortaöğretim soruları ve cevapları ile ilgili yazımız…

2018 KPSS Ortaöğretim(Lise) sınavına memur olmak isteyen lise mezunları girecek. Adaylar 7 Ekim 2018 pazar günü saat 10.15’te başlayacak olan KPSS de 130 dakika boyunca soruları çözmeye çalışacak… Adaylar sınavdan çıkar çıkmaz soruların xevaplarını kontrol etmek isteyecek. ÖSYM kpss sorularını sınavdan 1 gün sonra açıklayacak. İşte 2018 kpss soruları ve cevap anahtarı.

7 Ekim 2018 KPSS Ortaöğretim Soruları

2018 Kpss Lise Soruları İndir TIKLA> (link henüz aktif değil)

Yukarıdaki 2018 kpss lise soruları linki sınavdan 1 gün sonra aktif olacaktır. Lütfen takipte kalınız…

7 Ekim kpss lise sınavında adaylar 130 dakika boyunca 120 soruya cevap vermeye çalışacaklar.

2018 Ortaöğretim KPSS Soru Dağılımı
Genel Kültür 60 Soru
Genel Yetenek 60 Soru

Soru dağılımına baktığımızda;
Matematik Soru Sayısı: 30
Türkçe Soru Sayısı: 30
Tarih Soru Sayısı: 27
Coğrafya Soru Sayısı: 18
Vatandaşlık Soru Sayısı: 9 
Genel Kültür Soru Sayısı: 6

2018 KPSS Lise Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

7 Ekim 2018 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. Memur adayları kpss sonuçlarını osym.gov.tr sitesinden öğrenebileceksiniz.

2018 KPSS Ortaöğretim Sınavı Nasıldı Zor mu Kolay mı?

7 ekim kpss ortaöğretim sınavına giren memur adayları sınavdan çıktıklarından sınava giren diğer adayların sorular hakkında düşüncelerini merak ediyor. Sınavdan çıkar çıkmaz aşağıdaki yorum bölümüne sınav hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Bu şekilde sınav hakkında yorumları görmüş oluruz. Sizce 7 ekim 2018 kpss sınavı kolay mıydı zor muydu? kpss lise soruları zor mu? Yorum yap…

ÖNEMLİ DUYURU:

07 Ekim 2018 tarihinde yapılacak 2018-KPSS Ortaöğretim sınavına katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri sınav günü 07.00 – 10.00 saatleri arasında açık tutulacaktır.

2018 kpss ortaöğretim soruları ve cevapları sınavdan 1 gün sonra sitemizde olacak. Memur adayları osym tarafından yayımlanacak olan 2018 kpss ortaöğretim sorularını inceleyerek kaç net yaptığını öğrenebilir ve kpss sonuçları açıklanmadan kpss puanını hesaplayabilir. 2018 kpss puanı nasıl hesaplanır sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2018 Kpss Puanı Nasıl Hesaplanır?

2018 Kpss lise sınavında kpss puanı hesaplanırken yanlış cevaplar doğru cevaplardan çıkarılarak netler hesaplanır.  KPSS de doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar hesaplanır. Ayrıca bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları hesaplanacaktır. KPSS puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacaktır. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP’nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP’nin hesaplanmasına giren testlerin her birinden standart puanı olması gerekir.

7 ekim kpss puan hesaplama

7 Ekim 2018 tarihinde yapılan 2018 Kpss lise soruları ve cevapları hakkında sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Yukarıdaki linkten kpss lise sorularını indirebilirsiniz. 2018 kpss ortaöğretim sorularının cevap anahtarı henüz yayımlanmamışsa sınavdan 1-2 gün sonra link güncellenecektir. 2018 kpss lise sınavı hakkında düşüncelerinizi yorum bölümümden yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here