Açık Öğretim Lisesi(AÖL) 3.Dönem Kayıt Yenileme 8-18 Mayıs 2017

Açık Öğretim Lisesi III.dönem kayıt yenileme işlemleri 8-18 mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak. Aöl kayıt yenileme işlemleri ile ilgili detaylı bilgi ve sınav tarihleri yazımızın devamında…

aol kayıt yenileme

Açık Lise öğrencilerinin 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde 3.dönem kayıt yenileme işlemleri 8 mayısta başlıyor. Açık lise III.dönem kayıt yenileme işlemleri 8 mayıs ile 18 mayıs tarihleri arasında yapılabilecek.

III.DÖNEM KAYIT YENİLEME: 8-18 MAYIS 2017

AÖL Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Aöl yani Açık Lise öğrencileri 3.dönem sınavlarına girebilmek için kayıt yenileme işlemlerini yapmaları gerekiyor. Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemi yaptıracaktır. AÖL Kayıt yenileme işleri Halk Eğitim Merkezlerine bizzat gidilerek yapılacak. Açık Lise öğrencileri kayıt yenileme ücretlerini bankaya yatıracaklardır. Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2017 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.
Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.)
Kayıt yenilemek için sınav bedelini ödendiği, sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenilemenizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için sınav bedelini doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.
Kayıt Yenileme sınav bedelinin 5 TL’ si ise Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.

Kayıt Yenileme İşlemlerinin Detaylı Anlatımı için tıkla >

AÖL 3.DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

Açık Lise 3.dönem sınavları 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak. Açık Lise öğrencileri 1 ve 2 temmuzda toplam 3 oturumda sınava girecekler.

AÖL 3.Dönem Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

3.Dönem Açık Lise 29 Haziran 2017 tarihinde internetten öğrenilecek.

AÖL 3.Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

1-2 Temmuz AÖL Sınav Sonuçları 31 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak…

Açık Lise 2016-2017 eğitim öğretim yılı son dönemi 3.dönem sınavları 1-2 temmuzda yapılacak ve öğrenciler 35 kredilik ders seçimlerini 8-18 mayıs tarihlerinde yapacaklar. Açık Lise 2017-2018 eğitim öğretim yılı yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri Ağustos ayında başlayacak. 2017-2018 aöl yeni kayıt ve kayıt yenilene işlemleri le ilgili bilgilendirmeyi ağustos ayında e-okulmeb.com sitesinden yapacağız. Takipte kalın…

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen adınızı giriniz