2.Dönem e-Kurs Başvuruları Başladı

2.dönem e-kurs başvuruları

MEB DYK(Destekleme ve Yetiştirme Kursları) 2.dönem başvuruları başladı. Ortaokul ve lise öğrencileri için okullarda açılan ücretsiz hafta sonu kursları e-kurs sistemi üzerinden yapılacak. İşte 2.dönem e-kurs başvuruları ile ilgili detaylar…

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 2.dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları için öğrenci başvuruları 7-18 Şubat 2018 tarihleri arasında e-kurs sistemi üzerinden yapılacak.

2.Dönem e-Kurs Başvuruları

e-kurs başvurusu için TIKLA >>>2.dönem e-kurs başvuruları2.Dönem kursları Ne Zaman Başlayacak?

Kurslar 3 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve 3 Haziran 2018 tarihinde sona erecek.

e-Kurs Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Öğrenciler DYK başvurularını bireysel olarak internet üzerinden yapacaklar. Kurs başvurusu için e-kurs.eba.gov.tr sitesinde gireceksiniz. Sitede girdiğinizde “ÖĞRENCİLER İÇİN EBA GİRİŞİ” menüsünü kullanacaksınız. Daha sonra açılan sayfadan “ÖĞRENCİ BİLGİLERİ İLE GİRİŞ” menüsünü tıklıyoruz. Daha sonra giriş için öğrenci bilgilerini açılan forma giriyoruz ve giriş yapıyoruz.

e-kurs başvurusu ile ilgili detaylar için TIKLA >>>

  • Öğrenciler Kaç Dersen Kurs Alabilir?

Öğrenciler haftasonu ücretsiz kurslardan istedikleri dersi seçebilirler. Ders seçimi yaparkan öğretmen de seçebiliyorlar.

  • Seçtiğim kurs açılmadı neden?

Bazen öğrencilerin başvurduğu dersten kurs açılmıyor. Bunun nedeni ise o ders için başvuruna öğrenci sayısı 10 öğrencinin altında olduğu için. Çünkü bir dersten kurs açılabilmesi için en az 10 öğrencinin seçmesi gerekiyor.

  • Kursa gitmek istiyorum fakat başvuru süresi bitti ne yapmalıyım?

Kurs başvuru süresi dolduğu halde kursa gitmek isteyen öğrenciler okul idaresine dilekçe vererek kursa başvuru yapabilir.

Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmî/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

1- Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler, açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülünden başvuru yapabilir.
Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

2- Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA üzerinden “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü”nden kurs başvurusu yapar.

3- Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifrelerini alır. Bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yapıp DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih ederek kurs başvurusunda bulunur.

4- Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

5- Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

6- Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okullarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here