4 Haziran 2017 VKV Koç Özel İlkokulu ve Ortaokulu Sınav Giriş Belgesi

koc-vakfi-koc-ozel-ilkokul-ortaokul

4 haziran 2017 tarihinde yapılacak olan VKV Koç Özel İlkokulu ve Ortaokulunda öğrenim görecekler için seviye tespit sınavı sınava giriş belgeleri açıklandı. Öğrenciler sınav giriş belgelerini aşağıdaki linke tıklayarak alabilirler.

koc-vakfi-koc-ozel-ilkokul-ortaokul

Vehbi Koç Vakfı Koç Özel İlkokulu ve Ortaokulu (VKV) 3. ve 5. Sınıflarında Öğrenim Görecek Öğrencilerin Belirlenmesi Amacıyla Yapılacak Olan Seviye Tespit Sınavı 4 HAZİRAN 2017 tarihinde yapılacak. Sınava girecek öğrenciler sınav giriş belgelerini aşağıdaki linkten alabilirler.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLA>

Öğrenciler, sınav ücreti olarak 400 TL’ yi (KDV dâhil), MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 24 Mart 2017 ve 07 Nisan 2017 tarihleri arasında öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaklar (Para yatırma işlemi ATM’lerden kartsız işlemler menüsünden Eğitim Ödemeleri seçilerek de yapılabilir.) ve başvurularını https://www.meb.gov.tr adresinden yapacaklardır. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve başvuru kılavuzuna uygun yapılmasından veli sorumlu olacaktır.

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ

04 Haziran 2017 Pazar günü saat 10.00’da yapılacaktır.

Giriş Saati : 09.30
Sınav Saati : 10.00

SINAV KONULARI VE SORU SAYISI

VKV Koç Özel İlkokulu ve Ortaokulu 3’üncü ve 5’inci Sınıflarında Öğrenim Görecek Öğrencileri Belirleme Sınavı’na ait sorular Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından hazırlanacaktır. Müfredat programına bağlı olarak hazırlanacak alt testlerin soru sayısı ve süresi tabloda belirtildiği gibidir

3.SINIF SINAVINDA

TÜRKÇE 20 SORU

MATEMATİK 20 SORU

HAYAT BİLGİSİ 20 SORU

Sınav 80 dakikadır.

5.SINIF SINAVINDA

TÜRKÇE 20 SORU

MATEMATİK  20 SORU

FEN BİLİMLERİ  20 SORU

SOSYAL BİLGİLER  20 SORU

İNGİLİZCE  20 SORU

Sınav 120 Dakikadır.

SINAV İLE İLGİLİ DUYURU

Öğrenciler 09.30’da sınav salonunda bulunmalıdır – Her iki sınıfın soruları 4 (dört) seçenekli olacak, kitapçıklar A-B türünde hazırlanacaktır. – Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araç bulunan öğrenciler sınav binasına alınmayacaktır. – Öğrenciler sınava, fotoğraflı sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı ya da geçerlik süresi devam eden pasaport) ile gireceklerdir. Fotoğraflı sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. – Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak, nüfus cüzdanları Nüfus Müdürlüklerince alınan adaylar, Nüfus Müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı ve imzalı veya mühürlü geçici kimlik belgesi/ kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir. – Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacaktır. Ancak bu öğrencilere ek süre verilmeyecektir. – Öğrenciler, sınavın ilk 30 dakikası ve son 15 dakikası bitmeden sınav salonundan çıkamayacaklardır. – Salon görevlileri öğrencilere soru kitapçıklarını ve cevap kâğıtlarını kontrol ederek dağıtacaktır. Eksik sayfa veya baskı hatası varsa kitapçığı/cevap kağıdını değiştirecektir. – Öğrenciler, soru kitapçığı ve cevap kâğıdı üzerindeki işaretlemeleri kurşun kalemle yapacaktır. – Öğrenciler, sınavın bitiminde soru kitapçığı ile cevap kâğıdını salon görevlilerine teslim edecek ve salon öğrenci yoklama listesini imzalayacaktır. – Salon görevlileri, salona ait sınav evrakını öğrencilerin önünde kontrol ederek sınav güvenlik poşetine koyup kapattıktan sonra bina sınav komisyonuna teslim edecektir. – Bina sınav komisyonu, salonlardan gelen sınav güvenlik poşetlerini, ait oldukları sınav evrak kutularına koyarak seri numaralı güvenlik kilidi ile kapatacak ve görevli kuryelere tutanakla teslim edecektir. – Sınav soru ve cevap anahtarları 06 Haziran 2017 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. – Sınav sonuç bilgileri 21 Haziran 2017 tarihinde www.meb.gov.tr ve http://www.kocschool.k12.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır. – Sınav sonuçlarıyla ilgili olarak telefonla bilgi verilmeyecek ve adrese bildirim yapılmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here