e Okul Öğrenci Giriş Sayfası 2019

2019 e okul öğrenci giriş yap

e okul öğrenci giriş yapmak için e okul öğrenci giriş sayfası 2019 linklerini sizler için hazırladık. Öğrenciler aşağıdaki linklerden e-okul girişi yaparak e okul notlarına, e-okul devamsızlık bilgilerine bakabilirler. İşte 2019 e okul öğrenci giriş sayfası

Öğrenciler ve Veliler MEB eokul sitesine girerek notlarını görmek istiyor. Bir çok kez e okul açılmıyor, e okul hata veriyor ve öğrenciler e okula giremiyor. İşte e okul öğrenci giriş sayfası 2019

2019 e Okul Öğrenci Giriş Sayfası

e okul öğrenci girişi yap 2019
http://e-okul.meb.gov.tr

e Okula Nasıl Girilir 2019

e-okula giriş yapamayan veya ilk kez e okula girecek olan öğrenci ve veliler için e okula nasıl girilir, e okula giriş nasıl yapılır kısaca anlatacağız.

e okula giriş için öncelikle yukarıda verdiğimiz e okul giriş sayfasına tıklayarak ekranı açıyorsunuz.

Karşınıza yukarıdaki görselde görüldüğü gibi e Okul Veli Bilgilendirme Sayfası Giriş Ekranı gelecek. VBS e okul da Giriş için sizden öğrenci bilgileri istenecek.

Resimdeki Rakamlar
Giriş için görseldeki rakamları yazmalısınız. e okul resimdeki rakamlar çıkmıyor ise BURAYA TIKLAYIP yardım alabilirsiniz.

Öğrenci T.C. Kimlik No
e okul girişi için Öğrenci T.C. Kimlik numarasını doğru bir şekilde girmelisiniz.

Öğrenci Okul Numarası
Öğrencinin okul numarasını okuldan öğrenebilirsiniz. Numarayı da doğru bir şekilde girmelisiniz.

Yukarıdaki bilgileri girdikten sonra GİRİŞ butonuna tıklıyoruz daha sonra karşımıza öğrenci bilgileri ile ilgili yeni bir ekran geliyor. Bu ekranı VBS GÜVENLİK KONTROL ekranı ve bu ekranda öğrenci FOTOĞRAFI ile öğrenci kimlik bilgilerini doğrulamanız istenecek.

e okul öğrenci girişi yap 2019

Yukarıdaki resimdeki gibi fotoğrafı ve bilgileri seçtikten sonra e okul giriş yapmış olacaksınız. E okul öğrenci girişi ile aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz;

  • e Okul Öğrenci Not Bilgisi
  • e Okul Öğrenci Devamsızlık Bilgisi
  • e Okul Öğrencinin Aldığı Belgeler
  • Okuduğu Kitaplar
  • Diploma Puanı

E Okul Giremiyorum, E Okul Hata Veriyor!

Yukarıdaki bilgileri yapmaya çalışırken e okula giremeyen ve e okul giriş hatası alan öğrenci ve veliler için e okul hataları ve çözümleri hakkında bilgi vereceğiz.

e okul açılmıyor, e-okul sitesinde yoğunluktan dolayı giriş yapılamadığı durumlar: bir süre sonra tekrar denemelisiniz.

e okul açılıyor fakat resimdeki rakamlar görünmüyor: e-okula giriş için gerekli olan resimdeki rakamlar bazen görünemeyebilyor. Sayfayı yenileyin yada farklı bir tarayıcıdan giriş yapın (chrome veya firefox)

Girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı hatası e okul: öğrenci bilgilerinizi girdiğinizde T.C. Kimlik No veya Okul Numarası yanlış girildiğinde alınan hata. Bilgileri kontrol ederek yeniden giriş deneyin…

Yukarıdaki e okul hataları dışında hata alıyorsanız yorum bölümünden yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here